Çağrı Merkezi: 444 90 10

Kontak Kontrol Sistemi

Daha çok Rent a Car sektöründe kullanılan kontak kapatma fonksiyonu; araç takip portalımız üzerinden manuel olarak kullanılabilmesinin yanı sıra fonksiyon ayarlarını belirleyerek, belirlenen saat aralıklarında kontağın çalışmamasını sağlayacak şekilde de kullanılabilmektedir.

Hırsızlık problemlerine bir çare olarak da görülen kontak kesme rölesi oldukça uygun fiyatlara sağlanabilmektedir. Sistemin ilk adımını kontak kesme rölesinin cihaz ile kontak arasına bağlanması olarak belirtebiliriz. Montajın tamamlanmasının ardından cihazın kontak kesme rölesine kesme sinyali göndermesiyle kontağa giden elektrik akımı kesilir. Açma sinyali gönderilmediği sürece kontak çalışmaz durumda olacaktır. Açma sinyalinin gönderilmesi durumunda ise kontak tekrar elektrik akımı alarak sorunsuz bir şekilde çalışır pozisyona gelecektir.

Bu işlemler manuel olarak gerçekleştirilebileceği gibi belirli bir sistematik dahilinde kesme ve açmanın otomatikleştirilmesi de sağlanabilmektedir. Örnek olarak aracınızın Pazartesi gününden Cuma gününe saat 22:00 ile 06:00 saatleri arasında çalışmaz diğer saatlerde çalışır durumda olmasını sağlayabilmektesiniz.

Kontak kapatma fonksiyonu Rent a Car sektörü, hırsızlık korumasının yanında şirket araçlarının izin verilmeyen saatlerde personel tarafından kullanılmasını engellemek için de kullanılmaktadır.

Kontak kesme rölesi; standart araç takip cihazında, profesyonel sensör bağlanabilen takip cihazlarında veya motosiklet takip cihazlarında kullanılabilmektedir.

Yazılım projeniz mi var? Özgür Hissedin

ADRES

Mansuroğlu Mah. 292 Sok. No:11/15
Doğa Plaza Bayraklı / İZMİR

İLETİŞİM

444 90 10
info@takipet.com.tr

TAKİP-ET